امروز در تاریخ مطبوعات

 

پنجم اسفند

لایحه تأسیس مرکز انتشار اخبار و اصوات به وسیله دستگاه بی‌سیم از سوی وزارت فواید عامه در این روز در سال 1307 خورشیدی به مجلس ارائه شد. کمیسیون اجرای مواد 49 و 50 قانون مطبوعات در این روز به سال 1326 خورشیدی در شهربانی کل کشور تشکیل شد. سومین نمایشگاه سالانه عکس ایران در موزه هنرهای معاصر تهران در پنجم اسفند سال 1368 خورشیدی بر پا شد. مجمع عمومی فوق‌العاده تعاونی مسکن مطبوعات در این روز در سال 1375 برگزار گردید.

 

طنز روز

نکته روز

وعده حق

امام باقر (ع) فرمود که رسول خدا (ص) فرمود:

خداوند عزوجل می فرمایند سوگند به عزت و شکوه و بزرگ منشی و نور و برتری و بلندی جایگاهم که هیچ بنده ای خواهش نفسانی خویش را بر خواسته من مقدم نمی دارد جز اینکه کارش را پریشان و پراکنده می سازم و دنیایش را بر او مشتبه و درهم بر هم می گردانم و قلبش را به دنیایش مشغول می سازم و (با این همه) به او از دنیا به همان اندازه ای که برایش مقدر نموده ام می دهم و...

ادامه مطلب...
 

Content Module

پیوند ها

روزنامه ها و نشریات ادواری
خبرگزاری ها
سایتها

آمار سایت

Mitra Global CMS Mitra Global CMS Mitra Global CMS
 
چاپ ارسال به دوست

خبرنگاري مشمول قانون مشاغل سخت و زيان‌آور شد

 

امروزنامه - 09/12/1390

 

مدير عامل صندوق حمايت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان گفت: حرفه‌ي خبرنگاري به‌عنوان مشاغل سخت و زيان‌آور شناخته شده و خبرنگار مي‌تواند با 20 سال سابقه‌ي كار بازنشسته شود.

به گزارش خبرنگار رسانه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهدي شجاعي اظهار كرد: مجري اين قانون دستگاه‌هاي ذيربط از جمله وزارت كار و سازمان تامين اجتماعي و ساير دواير هستند كه به دليل روشن‌ نبودن تعريف خبرنگار و مصاديق آن، اين موضوع تاكنون به مشكل دچار بود تا بالاخره مصاديق خبرنگاري از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مشخص و رسما اعلام شد.

مدير عامل صندوق حمايت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان ادامه داد: پيش‌نويس آيين‌نامه كار حرفه‌يي خبرنگاران با حمايت‌هاي معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و صندوق تدوين شده و به دولت ارايه شد.

به گفته او پيش‌نويس مربوطه در كميته‌ي فرهنگي دولت تصويب شده و به زودي به تصويب هيات وزيران نيز مي‌رسد و ابلاغ مي‌شود.

مدير عامل صندوق حمايت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان با ابراز اميدواري از اجرايي ‌شدن اين قانون گفت: در سال 90 كار انجام و خوشبختانه تصويب شد و در سال 91 نهايي مي‌شود.

شجاعي در پاسخ به خبرنگار ايسنا درباره‌ي تعريف خبرنگار در آيين‌نامه، تاكيد كرد: در مطبوعات خبرنگار، گزارش‌گر، سردبير، عكاس خبري، دبير سرويس، معاون دبير سرويس و... كار خبري مي‌كنند كه اين عنوان در خبرگزاري‌ها متفاوت است و به دليل متفاوت اين حرفه در رسانه‌ها اين قانون بلااجرا مانده بود، اما اين مصوبه با تعريف حرفه‌ي خبرنگاري اين مساله را حل كرد؛ چرا كه خبرنگار، عكاس خبري، مدير خبر، همه خبرنگار هستند و كار خبري مي‌كنند.

وي هم‌چنين در جمع خبرنگاران گفت: تاكنون بالاي 20 هزار نفر در سامانه سمان ثبت نام كرده‌اند كه معاونت امور مطبوعاتي در حال بررسي آثار و فعاليت‌هاي خبرنگاري است.

شجاعي افزود: همه خبرنگاراني كه 20 سال سابقه‌ي كار خبري داشته باشند، مشمول قانون مشاغل سخت و زيان‌آور مي‌شوند و به‌جاي 30 سال كار با 20 سال كار بازنشسته خواهند شد.

مدير عامل صندوق حمايت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان تاكيد كرد: كليه هنرمندان، نويسندگان، روزنامه‌نگاران و اعضاي صندوق همه مي‌توانند به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي محل سكونت خود مراجعه و جهت ثبت‌نام اقدام كنند.

وي تصريح كرد: با بخشنامه‌اي كه به همه ادارات فرهنگي كشور فرستاده مي‌شود، مراجعين مي‌توانند از روز شنبه نسبت به ثبت‌نام براي عضويت در صندوق و برخورداري از بيمه تكميلي اقدام كنند.

مدير عامل صندوق حمايت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان در پايان هزينه‌ي بيمه تكميلي اعضاي صندوق را براي يك سال 60 هزار تومان اعلام كرد.

نظر
افزدون جدیدجتسجوRSS
تنها کاربران ثبت شده می توانند نظر ارسال کنند

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >
 
Mitra Global CMS Mitra Global CMS Mitra Global CMS