امروز در تاریخ مطبوعات

طنز روز

نکته روز

علي ‌باب ‌حكمت

   

مردي كه نه، ابرمردي كه تاريخ را به سخره دانايي خويش كشيده‌ است و هر دم از آسمان علم و دانش دري به رويش گشوده مي‌شود.

 

فراتر از تمام درك‌ها و داشته‌هاي بشري داراي حكمتي است ناشناخته و آن چنان اين حكمت در د‌ل و جان او نفوذ كرده است كه هر ورد زبانش نام الله است و در هر نفسي كه مي‌كشد بوي بهشت در فضاي دانش مي‌پيچد و اين گونه حكمت علي(ع) حكمتي است فراتر از تمام داشته‌هاي بشري و او دروازه دانشي است كه خداوند براي پيامبر گشوده است و اين سرمايه‌اي است بزرگ.

 

در مورد علم امام و پيغمبر(ص) عقايد مردم مختلف است، گروهى معتقدند كه علم آنان محدود بوده و در اطراف مسائل شرعيه دور مي‌زند و جز خدا كسى از امور غيبى آگاه نمي‌باشد‌؛ زيرا آياتى در قرآن وجود دارد كه مؤيد اين مطلب است من جمله خداوند مي‌فرمايد: «كليدهاى خزائن غيب نزد خدا‌ست و جز او كسى بدانها آگاه نيست» و همچنين مي‌فرمايد: «و خداوند شما را بر غيب آگاه نسازد». در برابر اين گروه جمعى نيز آنها را بر همه امور اعم از تكوينى و تشريعى آگاه دانند و عده‏اى هم كه مانند اهل سنت به‌ عصمت امام قائل نمى‏باشند.

  
ادامه مطلب...
 

Content Module

پیوند ها

روزنامه ها و نشریات ادواری
خبرگزاری ها
سایتها

آمار سایت

Mitra Global CMS Mitra Global CMS Mitra Global CMS
 
چاپ ارسال به دوست

خبرنگاري مشمول قانون مشاغل سخت و زيان‌آور شد

 

امروزنامه - 09/12/1390

 

مدير عامل صندوق حمايت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان گفت: حرفه‌ي خبرنگاري به‌عنوان مشاغل سخت و زيان‌آور شناخته شده و خبرنگار مي‌تواند با 20 سال سابقه‌ي كار بازنشسته شود.

به گزارش خبرنگار رسانه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهدي شجاعي اظهار كرد: مجري اين قانون دستگاه‌هاي ذيربط از جمله وزارت كار و سازمان تامين اجتماعي و ساير دواير هستند كه به دليل روشن‌ نبودن تعريف خبرنگار و مصاديق آن، اين موضوع تاكنون به مشكل دچار بود تا بالاخره مصاديق خبرنگاري از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مشخص و رسما اعلام شد.

مدير عامل صندوق حمايت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان ادامه داد: پيش‌نويس آيين‌نامه كار حرفه‌يي خبرنگاران با حمايت‌هاي معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و صندوق تدوين شده و به دولت ارايه شد.

به گفته او پيش‌نويس مربوطه در كميته‌ي فرهنگي دولت تصويب شده و به زودي به تصويب هيات وزيران نيز مي‌رسد و ابلاغ مي‌شود.

مدير عامل صندوق حمايت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان با ابراز اميدواري از اجرايي ‌شدن اين قانون گفت: در سال 90 كار انجام و خوشبختانه تصويب شد و در سال 91 نهايي مي‌شود.

شجاعي در پاسخ به خبرنگار ايسنا درباره‌ي تعريف خبرنگار در آيين‌نامه، تاكيد كرد: در مطبوعات خبرنگار، گزارش‌گر، سردبير، عكاس خبري، دبير سرويس، معاون دبير سرويس و... كار خبري مي‌كنند كه اين عنوان در خبرگزاري‌ها متفاوت است و به دليل متفاوت اين حرفه در رسانه‌ها اين قانون بلااجرا مانده بود، اما اين مصوبه با تعريف حرفه‌ي خبرنگاري اين مساله را حل كرد؛ چرا كه خبرنگار، عكاس خبري، مدير خبر، همه خبرنگار هستند و كار خبري مي‌كنند.

وي هم‌چنين در جمع خبرنگاران گفت: تاكنون بالاي 20 هزار نفر در سامانه سمان ثبت نام كرده‌اند كه معاونت امور مطبوعاتي در حال بررسي آثار و فعاليت‌هاي خبرنگاري است.

شجاعي افزود: همه خبرنگاراني كه 20 سال سابقه‌ي كار خبري داشته باشند، مشمول قانون مشاغل سخت و زيان‌آور مي‌شوند و به‌جاي 30 سال كار با 20 سال كار بازنشسته خواهند شد.

مدير عامل صندوق حمايت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان تاكيد كرد: كليه هنرمندان، نويسندگان، روزنامه‌نگاران و اعضاي صندوق همه مي‌توانند به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي محل سكونت خود مراجعه و جهت ثبت‌نام اقدام كنند.

وي تصريح كرد: با بخشنامه‌اي كه به همه ادارات فرهنگي كشور فرستاده مي‌شود، مراجعين مي‌توانند از روز شنبه نسبت به ثبت‌نام براي عضويت در صندوق و برخورداري از بيمه تكميلي اقدام كنند.

مدير عامل صندوق حمايت از خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و هنرمندان در پايان هزينه‌ي بيمه تكميلي اعضاي صندوق را براي يك سال 60 هزار تومان اعلام كرد.

نظر
افزدون جدیدجتسجوRSS
تنها کاربران ثبت شده می توانند نظر ارسال کنند

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >
 
Mitra Global CMS Mitra Global CMS Mitra Global CMS